Kanker

Diabetesmiddelen geven valse uitslag kankertest

Diabetici die medicijnen gebruiken voor hun bloedsuikergehalte, kunnen ten onrechte de diagnose kanker krijgen, zo blijkt uit onderzoek. Deze [highlight]medicatie, die bedoeld is om het bloedsuikergehalte te verlagen, beïnvloeden de uitkomst van screeningtests op kanker[/highlight] zoals bij een PET-scan. Daardoor krijgen [highlight]diabetici vaker een vals-positief resultaat: er wordt kanker geconstateerd terwijl dat er niet is[/highlight].

Vervolgens treedt er een heel programma in werking met kankerbestrijdende middelen, zoals chemotherapie, waarmee de patiënt onnodig leed en beperkingen moet doorstaan. De onderzoekers van het St. Louis University Hospital die dit ontdekten, dringen erop aan dat [highlight]radiologen en anderen die de PET-technologie gebruiken, bij de interpretatie van de uitslag rekening gaan houden met de geneesmiddelen die de patiënt (heeft) gebruikt[/highlight].

Bron: Science Daily

Download gratis eBooks

Neem je gezondheid in eigen hand. Informeer jezelf en ontvang 8 gratis eBooks waaronder "E-nummers en risico's" en "Top 60 toepassingen van Baking Soda" en blijf per mail op de hoogte van onthullend gezondheidsnieuws.

Invalid email address
* Geen zorgen. Jouw emailadres wordt niet verstrekt aan derden. Je kunt je altijd uitschrijven.

Gerelateerde artikelen

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

0 Reacties
oudste
nieuwste meest gestemde
Inline Feedbacks
View all comments
Annie
10 augustus 2016 21:39

Nadat er borstkanker gediagnostiseerd is, dan is het altijd nog mogelijk om een mammaprint uit te laten voeren om zeker te weten of de kans op terugkeer van kanker binnen 10 jaar aanwezig is en nabehandeling al of niet nodig is. Mij is dit zes jaar geleden geweigerd door de oncoloog die mij destijds behandelde waardoor ik alles heb moeten ondergaan: 13 chemokuren, met als gevolg neuropathie in mijn tenen, 32 keer bestraling en aanvankelijk 2 keer 21/2 jaar hormoonkuren waarbij de eerste hormoonkuur kans op baarmoederhalskanker gaf en de tweede hormoonkuur kans op botontkalking en artrose.(waar ben je uiteindelijk… Lees verder »

Henk
18 augustus 2016 23:30

In oktober 2009 kwam ik in het ziekenhuis te Brussel voor en MRI scan en werd weer naar huis gestuurd omdat ik die ochtend metformine had geslikt. Nou begrijp ik pas waarom dat was. Dit is dus wel 7 jaar geleden gebeurd.

Back to top button
0
Geef je reactiex